Ովքեր բարձրակրունկներով են քայլում, ձեռք են բերում այս հիվանդությունը
Յուրաքանչյուր աղջիկ ցանկանում է գրավիչ լինել: Այս նպատակին հասնելու համար նա պատրաստ է ցանկացած զոհաբերության, ինչպես ինքն է ուղղակիորեն հայտարարում։
Նման ոգևորությունը գովելի է, բայց միշտ չէ, որ օգտակար է առողջության համար։ Եվ դուք նույնպես պետք է հոգ տանեք վերջինիս մասին, որպեսզի չվատթարացնեք ձեր ինքնազգացողությունը, որպեսզի դրանով չվատացնեք կյանքի որակը։
Շատ հաճախ երիտասարդ տիկինը սկսում է նայել դեպի բարձրակրունկ կոշիկները, նախապատվությունը տալիս նրան, միաժամանակ չի մտածում, թե ինչի կհանգեցնի այն հագնելը։
Ծանրության կենտրոնի կենտրոնացում
Եթե աղջիկը կանգնած է կրունկների վրա, ապա ողնաշարի բեռը այլ կերպ է բաշխվում։ Բանն այն է, որ կոնքերը սկսում են թեքվել առաջ։
Դրա շնորհիվ հարթվում են ողնաշարի ֆիզիոլոգիական կորերը։ Ժամանակի ընթացքում, եթե հաճախ եք քայլում կրունկներով, կարող է առաջանալ դրա դեֆորմացիա։
Ծնկների օստեոարթրիտ
Այս հիվանդությունը կարող է իրեն զգացնել տալ, եթե կրունկներով կոշիկները հաճախ կրեն։ Ծնկների ծանրաբեռնվածությունն ավելանում է անհարմար կոշիկներով քայլելու ընթացքում, ինչի պատճառով վնասվում են դրանց հյուսվածքները։ Սա սկզբում կարող է ուղեկցվել միայն ցավով, որը մեղմ կլինի։
Սակայն ժամանակի ընթացքում կզարգանա օստեոարթրիտը, որը շատ անհարմարություններ կառաջացնի։
Կոճի վնասվածքներ
Այստեղ ամեն ինչ շատ պարզ է. Կրունկներով քայլելիս դժվար է հավասարակշռություն պահպանել։
Դրա շնորհիվ ցանկացած ճանապարհի վրա կարող եք սայթաքել, ոլորել ձեր ոտքը: Կոճի վնասվածքը կարող է լինել թեթև կամ լուրջ: Եթե դա պարբերաբար կրկնվի, ապա հոդի մեջ փոփոխություններ կառաջանան, անհանգստությունը մշտական կդառնա։
Այս բոլոր հետևանքները այնքան էլ հազվադեպ չեն, որքան կարող է թվալ: Ավելի լավ է կրունկներով կոշիկներ հաճախ չհագնել, որպեսզի չբախվեք դրանց, ինքներդ չզգաք դրանք։